اسرار حیات

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ اسرار حیات خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

طبق آموزه های دینی هر مسلمانی در قبال سلامت جسم و جان خویش مسئول است و موظف است به گونه ای رفتار کند که رفتار کند که وجود خود را همواره از آفت ها و آسیب های گوناگون در امان بدارد . فصل زمستان فصلی است که باید بدن را کاملا پوشاند و به خصوص در شرایط انتقال از مکان گرم به سرد به ویژه به هنگام استحمام از پوشش لازم برخوردار بود و یا چنانچه کسالت سرماخوردگی و گریپ عارض شد تا بهبودی کامل از حضور در اجتماع اجتناب کرده و بعد به جمع خانواده و همکاران وارد شد . ناگفته نماند گریپ یا سرماخوردگی میکربی است که به وسیله ی سرفه ، عطسه و حتی بلند حرف زدن به اشخاص سالم سرایت می کند. گریپ به سبب عوارض ناگواری که در پی دارد مخصوصا ذات الریه از جمله بیماریهای خطرناک به شمار می رود . برای جلوگیری از بیماری گریپ بهترین روش به خوردن غذا مناسب ( برخودار از ویتامین های لازم به ویژه ویتامین ث ) در زمستان ، ورزش در هوای تمیز ، پاکیزه شدن هوای اتاق و باز گذاشتن در و پنجره ها برای ورود نور و هوا در زمانی که افراد در آن حضور ندارند می باشد .

 

و اما برخی نکات درمانی مفید و موثر

سیر ضد عفونی کننده ی قوی برای مجاری ریه و مصرف آن به سرعت خلط سینه را کم  می کند. سوپ سیر در زمستان مجاری تنفسی را تقویت می کند و برای مرض برونشیت موثر است .

سنجد برای سینه مفید است و انواع کدو نرم کننده ی سینه و خنک کننده می باشد .

جوشانده عناب نوشابه تسکین دهنده و تصفیه کننده خون برای درمان عفونت های تورمی گلو ، برونشیت ، روده ها ، مجاری ادرار است و هر قدر میل داشتند آن را می آشامند . به این صورت تهیه می شود که 30 تا 60 گرم عناب خشک را در تکه تکه کرده در یک لیتر آب به مدت نیم ساعت می جوشانند و آن را مصرف می کنند .

دم کرده ی گل ختمی و برگ ختمی برای درمان ،عفونت های مجاری تنفسی (حتی توام با تورم) آبسه ، دمل های دهان و حلق ، تورم روده ، انواع زکام ، برونشیت ، درد گلو ، ورم حنجره و آنژین بسیار مفید است .

نعناع به علت برخورداری از عطر و اسانس مخصوص ، میکروب کش قوی و درمان کننده سرماخوردگی گریپ می باشد و به هضم غذا کمک می کند.

آویش تازه و خشک در درمان عفونت های ریوی و زکام موثر است . برای جلوگیری و درمان سرفه یک مشت آویش را در یک لیتر آب جوشانده آن را صاف کنید ، بعد 250 گرم عسل به آن اضافه کرده و هر روز نصف فنجان میل کنید ، بسیار موثر است .

بخور آویشن به هنگام شیوع زکام ، گریپ و امراض مسری دیگر موثر است .برای این منظور یک مشت آویشن را در یک لیتر آب بجوشانید ، هوا را به خوبی پاک و ضدعفونی می کند.

خوردن جوشانده ی 60 گرم خرما در یک لیتر آب پس از ولرم شدن در مورد زکام درد گلو و عفونت های ریوی موثر است.

دم کرده ی 30 گرم دم  گیلاس در یک لیتر آب به مدت 2 دقیقه برای معالجه گریپ موثر است.

هنگامی که مبتلا به گریپ سخت و مزمن شدید ، به مدت دو یاسه روز رژیم سیب بگیرید به این صورت که فقط سیب را رنده کنید و بخورید هر قدر خواستید چای کمرنگ بدون قند را هم بنوشید و از خوردن غذای دیگر خودداری کنید. گریپ مزمن به کلی برطرف می شود . سیب دارای فسفر است و سلسله اعصاب را هم تقویت می کند. 

مربای پوست هندوانه برای درد سینه ، ضعف معده و تقویت هاضمه مفید است.

جوشانده ی برگ کرفس به مقدار 30گرم در لیتر آب مخلوط با شیر در بیماریهای ریوی و گرفتگی صدا دارویی بسیار عالی است.

پیاز به واسطه گوگردی که دارد برای خون ضدعفونی کننده است . گوگرد پیاز پس از ورود به خون وقتی وارد ریه ها شد با عفونت های مجازی و تنفسی مثل برونشیت و مانند آن مبارزه می کند.

جوشانده ی انجیر برای برونشیت های کهنه دارای خاصیت فوق العاده ای است.

آب هویج را ساده و یا با شیر مخلوط کرده و مصرف کنید. آب هویج و شیر در رفع ترشحات برونشها و ریه ها فوق العاده موثر است. ضمن این که این ترکیب ضد مرض قند است.

آب پیاز خام را با آب لیمو ترکیب کرده بخورید ، ذات الریه شما درمان می شود .

وقتی حس می کنید سرما خورده اید قدری آب لیمود را با آب گرم مخلوط کنید ، قدری عسل بدان بیفزایید ، برای ذات الریه مفید است.

ترکیب سه عرق اسطوخدوس ، آویشن و پونه برای درمان سرماخوردگی دارای تاثیر فوق العاده ای است.

[ شنبه دوازدهم بهمن ۱۳۸۷ ] [ 17:15 ] [ سيده فاطمه میر عیسی خانی ]

[ ]مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه